ZACZYNAM SZKOŁĘ

Informacje dla rodziców dzieci klas I

PRZYBORY, OBUWIE I WIERZCHNIE UBRANIA DZIECKA NALEŻY PODDPISAĆ

Podręczniki i materiały ćwiczeniowe

W klasie I uczniowie będą korzystać z zestawu podręczników i materiałów ćwiczeniowych zgodnie z wykazem w zakładce Uczeń->Lektury i podręczniki

Nieodpłatne podręczniki i ćwiczenia otrzymają w szkole w pierwszych dniach września.

Dzieci uczęszczające na religię w podręczniki zaopatrzy pani katechetka – są to materiały odpłatne.

Wyposażenie piórnika

Piórnik proszę wyposażyć w: dwa ołówki, temperówkę z pojemnikiem, kredki ołówkowe (najlepiej o trójkątnym kształcie, dobrej jakości), gumkę do mazania, linijkę, klej, nożyczki o zaokrąglonych zakończeniach (dla dzieci leworęcznych proszę zakupić dostosowane do ich potrzeb).

Długopisy z kolorowymi wkładami oraz flamastry to dodatkowe wyposażenie, według uznania rodzica.

Strój gimnastyczny

Biała bawełniana koszulka, spodenki gimnastyczne; należy je podpisać i spakować do worka (również podpisanego). Strój gimnastyczny dzieci przynoszą w dniu, kiedy w planie lekcji mają wychowanie fizyczne.

Obuwie zmienne

Buty na gumowym, jasnym spodzie (podpisane), woreczek z materiału do przechowywania obuwia w szatni (podpisany).

Materiały plastyczne

Blok techniczny A4 biały i kolorowy, blok rysunkowy A4 biały i kolorowy, papier kolorowy, farby plakatowe, dwa okrągłe pędzle, kredki świecowe i pastele, plastelina (każdą rzecz należy podpisać: imię, nazwisko dziecka, klasa) + duża tekturowa teczka podpisana w górnej części i na grzbiecie. Wszystkie wymienione elementy powinny zmieścić się w teczce.

Zeszyty + teczki papierowe

Zeszyt 16-kartkowy w linię (najlepiej czerwoną i niebieską)

Zeszyt 16-kartkowy w kratkę – 2 szt.

2 teczki A4 z gumką na prace plastyczne i karty pracy

Pozostałe informacje

1. Kartę zapisu dziecka do świetlicy szkolnej można pobrać ze strony internetowej szkoły, uzupełnić, podpisać i złożyć w szkole w pierwszych dniach września (bezpośrednio w świetlicy lub w sekretariacie).
  2. Zapisy na obiady w stołówce szkolnej będą prowadzone przez panią intendentkę w pierwszym tygodniu września.
  3. Należy przygotować, podpisane na odwrocie (imię i nazwisko, klasa), zdjęcie dziecka do legitymacji szkolnej (rozmiar maksymalnie – szerokość: 35 mm, wysokość: 45 mm) i przekazać wychowawcy klasy w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.