ZACZYNAM PRZEDSZKOLE

Informacje dla rodziców dzieci przedszkolnych

OBUWIE I WIERZCHNIE UBRANIA DZIECKA NALEŻY PODPISAĆ

Godziny otwarcia przedszkola, zasady przyprowadzania dzieci do przedszkola

Przedszkole pełni opiekę nad dziećmi w godzinach: 6.30 – 17.00. Dzieci należy przyprowadzić najpóźniej do godziny 8.15, a odebrać i opuścić budynek przedszkola do godziny 17.00.

Dziecko przyprowadzane do przedszkola powinno być zdrowe, w przypadku przebytej choroby zakaźnej przy powrocie wymagane jest zaświadczenie od lekarza o stanie zdrowia.

Dziecko może być przyprowadzane do przedszkola i wybierane z przedszkola wyłącznie przez rodziców lub opiekunów prawnych albo przez upoważnione na piśmie osoby dorosłe.

Zasady odpłatności za pobyt dziecka w przedszkolu i za żywienie

Opłata za pobyt dziecka w przedszkolu wynosi 1 zł za każdą godzinę wykraczającą poza bezpłatny czas pobytu (8.00-13.00).

Dzienna stawka żywieniowa zostanie ustalona w sierpniu. W bieżącym roku szkolnym wynosi 7 zł (śniadanie, drugie śniadanie, dwudaniowy obiad, kompot).

Opłat za pobyt dziecka w przedszkolu oraz za wyżywienie dokonuje się przelewem na konto ZSP7 (szczegółowe dane zostaną Państwu przekazane w formie pisemnej na początku września).

Jeśli dziecko jest nieobecne – nie wnosi się opłaty. Należy telefonicznie zgłosić fakt nieobecności z zachowaniem terminu (do godz. 12 dnia poprzedniego). Odpisy zgłoszone po terminie nie są uwzględniane.

Terminy wpłat:

żywienie – do 10 dnia miesiąca (opłata z góry)

pobyt dziecka – do 10 dnia kolejnego miesiąca (opłata z dołu).

Karty do czytników

Koszt karty do czytnika rejestrującego pobyt dziecka w przedszkola w roku szkolnym 2023/2024 wynosi 20 zł. Wpłaty gotówkowej za kartę należy dokonać w księgowości ZSP7 od 25 sierpnia. Można zamówić więcej niż jedną kartę.

Lokalizacja grup przedszkolnych

Od roku szkolnego 2022/2023 wszystkie grupy przedszkolne mieszczą się w pomieszczeniach budynku Galerii Budziwój przy ul. Budziwojskiej 327.

Grupy dzieci 3- i 4-letnich na I piętrze, grupy dzieci 5- i 6-letnich na II piętrze.

Zajęcia dodatkowe

Rytmika, język angielski (dzieci 3- i 4-letnie dwa razy w tygodniu po 15 minut, a dzieci 5- i 6-letnie dwa razy w tygodniu po pół godziny).

Zajęcia z religii

Dzieci 6- i 5-letnie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach religii (dwa razy po pół godziny tygodniowo).

Wyposażenie dzieci 3-, 4-letnich

• Buty zmienne pełne trzymające stopę, wsuwane lub zapinane na rzepy, podpisane (w środku lub na podeszwie)
  • Poduszka z poszewką, kocyk – podpisane (spakowane do torby)
  • Odzież i bielizna do przebrania w podpisanym woreczku (2 x majteczki i bluzka, spodnie lub getry, skarpetki, rajstopy a w zależności od pory roku odpowiednio czapka, szalik, rękawiczki, czapka z daszkiem, płaszczyk przeciwdeszczowy)
  • Grzebień/szczotka do włosów (dziewczynki z długimi włosami – podpisany)
  • Paczka chusteczek higienicznych (wyciąganych, pakowanych po 150 lub 200)
  • Paczka chusteczek mokrych

Dziecko do przedszkola może przynosić swoją ulubioną przytulankę, która doda mu otuchy, książeczkę lub zabawkę (ale nie mogą to być małe rzeczy).

Dziecko nie może przychodzić w biżuterii (naszyjnikach, bransoletkach, małych spinkach).