1. Projekt – “Klimatyczna klasa”

Klasa 2 a bierze udział w projekcie “Klimatyczna Klasa” organizowanym przez Fundacje Uniwersytet Dzieci. Koordynatorami projektu w naszej szkole są nauczyciele  mgr  Piotr Homa i mgr Elżbieta Burek. W ramach projektu dzieci poznają odpowiedź na następujące pytania: Jak wyglądałoby życie na Ziemi bez drzew? Jak w prosty sposób sprawdzić, czy powietrze, którym oddychamy, jest czyste? Dlaczego powstają silne wiatry i jakie skutki mogą wywołać?

2. Projekt KIDS

W ramach zajęć świetlicowych w szkole realizowany jest już kolejny rok Program KIDS. Jest to międzynarodowy projekt edukacyjny organizowany przez International Diabetes Federation, firmę Sanofi , pod patronatem MEN i Prezydenta Miasta Rzeszowa i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Program prowadzi Monika Czopik. Projekt dotyczy szeroko pojętej profilaktyki i walki z cukrzycą wśród dzieci i młodzieży. Na zajęciach uczniowie dowiadują się o znaczeniu aktywności fizycznej dla prawidłowego rozwoju, o znaczeniu prawidłowej diety, uczą się jak komponować zdrowe posiłki ale również uczą się postaw tolerancji wobec kolegów chorych na cukrzycę.