Przedszkole

Przedszkole Publiczne Nr 27 w Rzeszowie istnieje od 1 września 2011 i wchodzi w skład Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 7.

Przedszkole jest czynne w godzinach 6:30-17:00. Obecnie liczy 7 oddziałów, do których aktualnie uczęszcza 180 dzieci i mieści się na II piętrze oraz częściowo na I piętrze budynku galerii Budziwój.

Pomieszczenia są estetyczne, wyposażone zgodnie z potrzebami dzieci i zasadami bezpieczeństwa.W miarę potrzeb przedszkolaki używają sali do ćwiczeń i placu zabaw, mieszczących się na terenie przedszkola ale mają również możliwość korzystania z bazy sportowej przy SP15 – boiska kompleksu Orlik, regularnie wychodzą na spacery.

W październiku 2013 roku został oddany do użytku szkolny plac zabaw zbudowany w ramach projektu „Radosna Szkoła”, który grupy przedszkolne starszaków użytkują podczas spacerów.

Od czerwca 2015 roku przy budynku szkoły funkcjonuje również ogródek przedszkolny z piaskownicą.

Od września 2022 roku przy budynku galerii Budziwój funkcjonuje plac zabaw dostępny tylko dla grup przedszkolnych.

W przedszkolu funkcjonuje kuchnia, która codziennie przygotowuje świeże posiłki dla wszystkich grup przedszkolnych (śniadanie, drugie śniadanie, dwudaniowy obiad). Do dyspozycji rodziców są liczne miejsca parkingowe.

Przedszkole jest na bieżąco wyposażane w pomoce dydaktyczne i zabawki. Panie wychowawczynie organizują ciekawe zajęcia i zabawy uwzględniające wszechstronny rozwój dzieci oraz wzbudzające ich zainteresowania.

Wychowankowie mają też możliwość pochwalenia się swoimi talentami artystycznymi podczas jasełek, w Dniu Babci i Dziadka, Mamy i Taty oraz podczas innych zajęć tematycznych. Nauka języka angielskiego i zajęcia rytmiki to dodatkowe zajęcia, w których mogą uczestniczyć wszystkie dzieci. Przedszkole zapewnia dostęp do specjalistów wspomagających rozwój dziecka.

Drodzy Rodzice, w ciągu nadchodzącego roku szkolnego Wasze dzieci nabędą w przedszkolu niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania w grupie kompetencje społeczne, wzbogacą zasób wiedzy, staną się samodzielne i odpowiedzialne. Strona internetowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 7 obrazuje podejmowane działania i formy pracy z wychowankami.

Zapraszamy do zapoznania się z jej zawartością.

Dane kontaktowe do placówki: zakładka KONTAKT oraz ORGANIZACJA PRACY W ZSP7.