Galeria Grupa II


 

Rok szkolny 2023/2024

Marzec – Prace plastyczne

Marzec – Powitanie wiosny

21 marca dzieci z naszej grupy obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. To doskonała okazja, aby wspólnie świętować nadejście tej pięknej pory roku. W tym dniu wszyscy bawili się doskonale.

Marzec – Projekt Bajkowa Wyprawa

W marcu i kwietniu grupa II brała udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Bajkowa Wyprawa, którego
zadaniem jest rozbudzanie zainteresowań dzieci literaturą klasyczną, upowszechnianie czytelnictwa,
a także kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno. W marcu dzieci poznały bajki: Czerwony Kapturek, Kot w butach, Kopciuszek i Królewna Śnieżka. Każde zajęcia zaczynamy od aktywnego słuchania bajek, a następnie przechodzimy z ich bohaterami przez różne zadania, ćwiczenia i zabawy. 

Marzec – Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Chłopcy złożyli życzenia i wręczyli wszystkim dziewczynkom niespodzianki. Ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym.

Marzec – Eksperymentów ciąg dalszy

Marzec – Siejemy owies

Przygotowując się do Świąt Wielkanocnych dzieci z grupy II  zasiały owies, aby pięknie ozdobił wielkanocny stół.

Marzec – W marcu jak w garncu

Przez cały tydzień, dzieci z grupy II poznawały znaczenie przysłowia „W marcu jak w garncu”. Podczas zajęć przedszkolaki określały i nazywały zjawiska pogodowe mające miejsce wczesną wiosną oraz poznawały symbole graficzne za pomocą których przedstawia się prognozę pogody.

Marzec – Eksperymenty

Dzieci od urodzenia są ciekawskimi badaczami i odkrywcami. Uczą się przez działanie, zbierając różne doświadczenia. Aktywność poznawcza jest dla nich naturalna i wynika z wrodzonej potrzeby wysiłku umysłowego. Dlatego w marcu w naszej grupie odbyły się wyjątkowe zabawy i zajęcia chemiczne. Przeprowadzone eksperymenty i doświadczenia cieszyły się dużym zainteresowaniem, dostarczyły dzieciom wiele radości, pobudziły ich wyobraźnię, a także wzbogaciły o nowe wiadomości i umiejętności.

Luty – Prace plastyczne

Luty – Kosmos

O czym mowa? O KOSMOSIE! To zagadnienie, które przedszkolaki z grupy II odkrywały w lutym podczas zajęć dydaktycznych.
Tajemnice wszechświata, gwiazd, planet, czarnych dziur i galaktyk wprowadziły dzieci w fascynujący świat nauki i poznawania nowych
rzeczy związanych z Układem Słonecznym.

Luty – Walentynki

14 lutego to nie tylko dzień zakochanych, ale dzień przyjaźni, sympatii, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi. W tym dniu nie zabrakło dobrej zabawy oraz wspólnej pracy plastycznej.

Styczeń – Zabawa karnawałowa

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różnych bohaterów z bajek. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach.

Styczeń – Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia Przedszkolaki z grupy II świętowały Dzień Kubusia Puchatka. Podczas zajęć dzieci poznały bohaterów książki o „Kubusiu Puchatku”, wysłuchały jej fragmentów, a także wraz z Puchatkiem zatańczyły misiowe tańce. Na zakończenie powstał grupowy Kubuś Puchatek.

Styczeń – Zimowe krajobrazy

 Zima jest porą roku najbardziej tajemniczą i pobudzającą wyobraźnię.  Na zajęciach o tematyce zimowej, dzieci poznały oznaki zimy, dowiedziały się o niej najważniejszych informacji. Oczywiście nie zabrakło pracy plastycznej, która przedstawiała zimowe krajobrazy.

Grudzień – Świąteczne prezenty

Grudzień – Grudniowe prace plastyczne

Czekając na Święta Bożego Narodzenia, dzieci kolorują, kleją, malują i w ten sposób powstają piękne prace naszych przedszkolaków.

Grudzień – Zimowy konkurs plastyczny ,,Najpiękniejsza świąteczna ozdoba”

W tym roku rodzice razem z dziećmi wykonali na konkurs plastyczny przepiękne ozdoby świąteczne. Wszystkim przedszkolakom z grup I i II biorącym udział w konkursie zostały wręczone dyplomy i nagrody. 

Grudzień – Andrzejki

1 grudnia przedszkolaki z naszego przedszkola świetnie bawiły się podczas tanecznych Andrzejek.  Każdy przedszkolak przybył w pięknych przebraniach, co wprawiło wszystkich w wyjątkowo zaczarowany klimat. Dzień był pełen radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość.

Grudzień – Wigilia

Święta Bożego Narodzenia to magiczny i radosny czas. W środę 20 grudnia odbyła się w naszej grupie Wigilia. W tym dniu codzienny obiad zamienił się w świąteczną uroczystość. Dzieci wspólnie śpiewały kolędy, dzieliły się opłatkiem oraz składały sobie życzenia. Czas upłyną w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, a dzieci z radością i uśmiechem przeżywały ten wyjątkowy dzień.

Grudzień – Dekorujemy pierniczki

Święta tuż tuż, więc w naszej grupie nadszedł czas na dekorowanie świątecznych pierniczków. Ciasteczka zostały upieczone w przedszkolnej kuchni pod czujnym okiem pani Natalki, pani Asi i pani Aldonki. Gdy wszystko było gotowe, przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do ozdabiania swoich ciasteczek lukrem, a także barwną posypką. Każdy pierniczek był wyjątkowy i bardzo kolorowy. Po ozdobieniu pierniczki zostały spakowane i każde dziecko zabrało swoje słodkości do domu. Zabawa była doskonała a pierniczki wyglądały pięknie.

Grudzień – Wizyta Świętego Mikołaja

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na świecie. 5 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na zaproszonego gościa. Gdy tylko Mikołaj wszedł do sali, na buziach dzieci pojawił się szeroki uśmiech. Przedszkolaki przywitały Świętego Mikołaja wierszem i piosenką, za co zostały obdarowane wspaniałymi upominkami. Radości nie było końca. To wyjątkowe spotkanie zostało uwiecznione wieloma zdjęciami przedszkolaków ze wspaniałym gościem. Dziękujemy kochany Mikołaju za odwiedziny i piękne prezenty. Prosimy wróć do nas za rok!!!

Grudzień – Ubieramy choinkę

Ubieranie choinki to moment, na który z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zawieszały choinkowe ozdoby: kolorowe bombki, gwiazdki, białe i różowe łańcuchy oraz kolorowe światełka. Drzewko zostało przystrojone bardzo szybko, wygląda wyjątkowo i przypomina nam, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się tuż, tuż…

Listopad – Pasowanie na przedszkolaka

Listopad – Dzień Praw Dziecka

20 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu wszystkich dzieci. Przedszkolaki podczas zajęć słuchały o swoich prawach, rozmawiały o nich, poznały wiersze i piosenki nawiązujące do tej tematyki. Dzieci wykonały wspólnie piękną prace plastyczną, a później razem ze starszymi przedszkolakami świętowały ten szczególny dla nich dzień pełen jedności, zabawy
i wielkiej radości.

Listopad – Dzień Jeża

13 listopada w grupie II obchodziliśmy Dzień Jeża. Podczas zajęć dzieci miały okazję poszerzyć swoje wiadomości na temat środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci uczestniczyły w zabawach matematycznych, ruchowych, plastycznych i muzycznych, oczywiście z jeżem w roli głównej. 

Listopad – Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. O tym bardzo ważnym święcie nie zapomniały dzieci z naszego przedszkola. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy misiowych piosenkach, brały udział w zabawach ruchowych, zgadywankach i wykonywały prace plastyczne.

Listopad – Święto Niepodległości

11 listopada 2023 r. w naszym przedszkolu, obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji przedszkolaki były ubrane w stroje w barwach biało-czerwonych. Uroczystość miała na celu kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych Polski, naszej wspaniałej i pięknej ojczyzny.

Listopad – A deszcz pada i pada

Jesień jest nie tylko piękna, słoneczna i złota, lecz również pochmurna i deszczowa.

Listopad – Kocham Cię Polsko

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości przedszkolaki z grupy II wykonały wspólną pracę plastyczną upamiętniającą ten szczególny dzień dla wszystkich Polaków. 

Listopad – Dzień Postaci z Bajek

6 listopada w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. W tym wyjątkowym dniu przedszkolaki przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Wszystkie kostiumy były bardzo ładne i pomysłowe, nie zabrakło pięknych księżniczek, wesołych wróżek, strażaków i smoków. Ten dzień sprawił przedszkolakom wiele radości. Podczas zajęć dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkach, opisywały swoich ulubionych bohaterów, rozwiązywały zagadki, kolorowały bajkowe postacie. Dzieci uczestniczyły w bajkowym pokazie mody oraz zabawach i tańcach przy muzyce. Spotkanie z bajkowymi postaciami na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Październik – Dzień Owoców i Warzyw

W październiku dzieci z grupy II świętowały Dzień Owoców i Warzyw. Bawiły się przy witaminowej piosence. Dzieliły sylwety na owoce i warzywa. Rozpoznawały owoce i warzywa za pomocą dotyku oraz zapachu. Nie zabrakło również zabaw ruchowych. 

Październik – Jesienny spacer

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków, dlatego przedszkolaki z grupy II wyruszyły na spacer w okolicy przedszkola, aby obserwować zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem nowej pory roku – Jesieni.

Październik – Jesienne prace plastyczne

Jesień to magiczna i pełna kolorów pora roku, która inspiruje małych artystów do tworzenia barwnych i ciekawych prac plastycznych.

Październik – Dzień Drzewa

10 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Drzewa. Przedszkolaki poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt. Dzieci dowiedziały się, dlaczego drzewa są ważne dla naszego życia, jaką pełnią rolę, jakie są rodzaje drzew oraz jakie dary jesieni należą do danego drzewa. Na koniec zajęć przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę ,,Przedszkolaki zawsze będą dbać o wszystkie drzewa!” oraz stworzyły wspólnie grupowe drzewo.

Październik – Lekcja muzyczna z YAMAHĄ

2 października w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia muzyczne prowadzone przez Szkołę Muzyczną YAMAHA.

Wrzesień – Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy w naszej grupie szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. Wszyscy chłopcy mogli poczuć się wyróżnieni: dziewczynki składały im życzenia, nie zabrakło też wspólnych tańców, śpiewów, zabaw, konkurencji sportowych i oczywiście upominków od dziewczynek.

Wrzesień – Dary jesieni

Przedszkolaki z grupy II 23 września pożegnały Lato, a przywitały Jesień. Dary jesieni – liście, kasztany, żołędzie czy owoce, można wykorzystywać podczas gier i zabaw, a także zajęć plastycznych. Przez cały tydzień powstawały pomysłowe i przepiękne prace o tematyce jesiennej.

Wrzesień – Dzień Przedszkolaka

20 września w naszej grupie obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ten szczególny dzień był pełen atrakcji. Dzieci z radością tańczyły i bawiły się przy muzyce, śpiewały piosenki oraz uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej i balonów. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał drobny upominek. Na twarzy każdego dziecka widać było szczęście i radość.

Wrzesień – Zajęcia matematyczne

Matematyka to fajna sprawa, świetna przy niej jest zabawa, czyli zajęcia matematyczne w grupie II.

Wrzesień – Poznajemy zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym

Podczas zajęć dydaktycznych, dzieci z grupy II zapoznały się z zasadami ruchu drogowego. Dzieci nauczyły się znaczenia kolorów sygnalizacji świetlnej, poznały podstawowe znaki drogowe i sposób prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Swoje wiadomości przedszkolaki utrwaliły wykonując pracę plastyczną.

Wrzesień – Poznajemy nasze przedszkole

Na początku września, dzieci z grupy II wybrały się na zwiedzanie przedszkola.  Dzieci zapoznały się z poszczególnymi pomieszczeniami placówki, odwiedziły kolegów i koleżanki ze starszych grup oraz przywitały się z pracownikami przedszkola. Na koniec zwiedziły dużą sale widowiskową, na której odbywają się akademie, uroczystości oraz zajęcia i zabawy dla wszystkich przedszkolaków. Zadowolone i uśmiechnięte wróciły do swojej sali.

Skip to content