Galeria Grupa II


 

Rok szkolny 2023/2024

Grudzień – Wigilia

Święta Bożego Narodzenia to magiczny i radosny czas. W środę 20 grudnia odbyła się w naszej grupie Wigilia. W tym dniu codzienny obiad zamienił się w świąteczną uroczystość. Dzieci wspólnie śpiewały kolędy, dzieliły się opłatkiem oraz składały sobie życzenia. Czas upłyną w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, a dzieci z radością i uśmiechem przeżywały ten wyjątkowy dzień.

Grudzień – Dekorujemy pierniczki

Święta tuż tuż, więc w naszej grupie nadszedł czas na dekorowanie świątecznych pierniczków. Ciasteczka zostały upieczone w przedszkolnej kuchni pod czujnym okiem pani Natalki, pani Asi i pani Aldonki. Gdy wszystko było gotowe, przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do ozdabiania swoich ciasteczek lukrem, a także barwną posypką. Każdy pierniczek był wyjątkowy i bardzo kolorowy. Po ozdobieniu pierniczki zostały spakowane i każde dziecko zabrało swoje słodkości do domu. Zabawa była doskonała a pierniczki wyglądały pięknie.

Grudzień – Wizyta Świętego Mikołaja

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na świecie. 5 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na zaproszonego gościa. Gdy tylko Mikołaj wszedł do sali, na buziach dzieci pojawił się szeroki uśmiech. Przedszkolaki przywitały Świętego Mikołaja wierszem i piosenką, za co zostały obdarowane wspaniałymi upominkami. Radości nie było końca. To wyjątkowe spotkanie zostało uwiecznione wieloma zdjęciami przedszkolaków ze wspaniałym gościem. Dziękujemy kochany Mikołaju za odwiedziny i piękne prezenty. Prosimy wróć do nas za rok!!!

Grudzień – Ubieramy choinkę

Ubieranie choinki to moment, na który z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zawieszały choinkowe ozdoby: kolorowe bombki, gwiazdki, białe i różowe łańcuchy oraz kolorowe światełka. Drzewko zostało przystrojone bardzo szybko, wygląda wyjątkowo i przypomina nam, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się tuż, tuż…

Listopad – Pasowanie na przedszkolaka

Listopad – Dzień Praw Dziecka

20 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu wszystkich dzieci. Przedszkolaki podczas zajęć słuchały o swoich prawach, rozmawiały o nich, poznały wiersze i piosenki nawiązujące do tej tematyki. Dzieci wykonały wspólnie piękną prace plastyczną, a później razem ze starszymi przedszkolakami świętowały ten szczególny dla nich dzień pełen jedności, zabawy
i wielkiej radości.

Listopad – Dzień Jeża

13 listopada w grupie II obchodziliśmy Dzień Jeża. Podczas zajęć dzieci miały okazję poszerzyć swoje wiadomości na temat środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci uczestniczyły w zabawach matematycznych, ruchowych, plastycznych i muzycznych, oczywiście z jeżem w roli głównej. 

Listopad – Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. O tym bardzo ważnym święcie nie zapomniały dzieci z naszego przedszkola. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy misiowych piosenkach, brały udział w zabawach ruchowych, zgadywankach i wykonywały prace plastyczne.

Listopad – Święto Niepodległości

11 listopada 2023 r. w naszym przedszkolu, obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji przedszkolaki były ubrane w stroje w barwach biało-czerwonych. Uroczystość miała na celu kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych Polski, naszej wspaniałej i pięknej ojczyzny.

Listopad – A deszcz pada i pada

Jesień jest nie tylko piękna, słoneczna i złota, lecz również pochmurna i deszczowa.

Listopad – Kocham Cię Polsko

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości przedszkolaki z grupy II wykonały wspólną pracę plastyczną upamiętniającą ten szczególny dzień dla wszystkich Polaków. 

Listopad – Dzień Postaci z Bajek

6 listopada w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. W tym wyjątkowym dniu przedszkolaki przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Wszystkie kostiumy były bardzo ładne i pomysłowe, nie zabrakło pięknych księżniczek, wesołych wróżek, strażaków i smoków. Ten dzień sprawił przedszkolakom wiele radości. Podczas zajęć dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkach, opisywały swoich ulubionych bohaterów, rozwiązywały zagadki, kolorowały bajkowe postacie. Dzieci uczestniczyły w bajkowym pokazie mody oraz zabawach i tańcach przy muzyce. Spotkanie z bajkowymi postaciami na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Październik – Dzień Owoców i Warzyw

W październiku dzieci z grupy II świętowały Dzień Owoców i Warzyw. Bawiły się przy witaminowej piosence. Dzieliły sylwety na owoce i warzywa. Rozpoznawały owoce i warzywa za pomocą dotyku oraz zapachu. Nie zabrakło również zabaw ruchowych. 

Październik – Jesienny spacer

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków, dlatego przedszkolaki z grupy II wyruszyły na spacer w okolicy przedszkola, aby obserwować zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem nowej pory roku – Jesieni.

Październik – Jesienne prace plastyczne

Jesień to magiczna i pełna kolorów pora roku, która inspiruje małych artystów do tworzenia barwnych i ciekawych prac plastycznych.

Październik – Dzień Drzewa

10 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Drzewa. Przedszkolaki poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt. Dzieci dowiedziały się, dlaczego drzewa są ważne dla naszego życia, jaką pełnią rolę, jakie są rodzaje drzew oraz jakie dary jesieni należą do danego drzewa. Na koniec zajęć przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę ,,Przedszkolaki zawsze będą dbać o wszystkie drzewa!” oraz stworzyły wspólnie grupowe drzewo.

Październik – Lekcja muzyczna z YAMAHĄ

2 października w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia muzyczne prowadzone przez Szkołę Muzyczną YAMAHA.

Wrzesień – Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy w naszej grupie szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. Wszyscy chłopcy mogli poczuć się wyróżnieni: dziewczynki składały im życzenia, nie zabrakło też wspólnych tańców, śpiewów, zabaw, konkurencji sportowych i oczywiście upominków od dziewczynek.

Wrzesień – Dary jesieni

Przedszkolaki z grupy II 23 września pożegnały Lato, a przywitały Jesień. Dary jesieni – liście, kasztany, żołędzie czy owoce, można wykorzystywać podczas gier i zabaw, a także zajęć plastycznych. Przez cały tydzień powstawały pomysłowe i przepiękne prace o tematyce jesiennej.

Wrzesień – Dzień Przedszkolaka

20 września w naszej grupie obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ten szczególny dzień był pełen atrakcji. Dzieci z radością tańczyły i bawiły się przy muzyce, śpiewały piosenki oraz uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej i balonów. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał drobny upominek. Na twarzy każdego dziecka widać było szczęście i radość.

Wrzesień – Zajęcia matematyczne

Matematyka to fajna sprawa, świetna przy niej jest zabawa, czyli zajęcia matematyczne w grupie II.

Wrzesień – Poznajemy zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym

Podczas zajęć dydaktycznych, dzieci z grupy II zapoznały się z zasadami ruchu drogowego. Dzieci nauczyły się znaczenia kolorów sygnalizacji świetlnej, poznały podstawowe znaki drogowe i sposób prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Swoje wiadomości przedszkolaki utrwaliły wykonując pracę plastyczną.

Wrzesień – Poznajemy nasze przedszkole

Na początku września, dzieci z grupy II wybrały się na zwiedzanie przedszkola.  Dzieci zapoznały się z poszczególnymi pomieszczeniami placówki, odwiedziły kolegów i koleżanki ze starszych grup oraz przywitały się z pracownikami przedszkola. Na koniec zwiedziły dużą sale widowiskową, na której odbywają się akademie, uroczystości oraz zajęcia i zabawy dla wszystkich przedszkolaków. Zadowolone i uśmiechnięte wróciły do swojej sali.

Skip to content