Galeria Grupa IV


 

 

Rok szkolny 2023/2024

Marzec – DZIEŃ  KOBIET

Ósmego  marca co roku obchodzimy Dzień Kobiet. W tym  roku nasz dziewczynki i panie zamieniły się w królewny,
a swoje święto świętowały w prawdziwie bajkowym zamku.

Marzec – DZIEŃ DINOZAURA

W dniu czwartego marca w naszej grupie obchodziliśmy Światowy Dzień Dinozaura. Dinozaury to stworzenia,
które fascynują dzieci już od najmłodszych lat.

Marzec – Sala Ognia

Dwunastego marca nasza grupa wybrała się  na zajęcia do Sali edukacyjnej ,,Ognik” w Rzeszowie. Dzieci przypomniały sobie główne zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz zobaczyły z bliska miejsce pracy i zadania jakie wykonują strażacy.

Marzec – Yamaha

11 Marca zgromadziliśmy się w naszej auli na spotkaniu ze Szkołą Muzyczną Yamaha.

Marzec – Urodziny Zosi oraz Kaliny

W marcu obchodziliśmy urodziny Zosi oraz Kaliny. W tych dniach cała grupa śpiewała uroczyste 100-lat. Solenizantki wręczyły swoim kolegą i koleżanką drobne upominki.

Luty – Dzień Babci i Dziadka

22 lutego Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z naszej grupy przygotowały specjalny dla nich program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły wyrażając w ten sposób miłość i wdzięczność za trud i oddanie. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonały dla swoich dziadków drobny upominek.

Luty – Urodziny Mai

W lutym obchodziliśmy urodziny Mai. W tym dniu cała grupa śpiewała uroczyste 100-lat.
Solenizantka wręczyła swoim kolegą i koleżanką drobne upominki.

Styczeń – Dzień puzzli

29 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Puzzli. Każde dziecko indywidualnie układało wybrane przez siebie puzzle.

Styczeń – Zabawa Karnawałowa

Czas karnawału to okres zimowych balów, maskarad i zabaw. Również nasze dzieci kultywowały tę tradycję w pięknych bajkowych strojach.

Styczeń – Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia nasza grupa obchodziła Dzień Kubusia Puchatka, w tym dniu dzieci ubrane były w stroje bohaterów
ze Stumilowego lasu oraz układały nazwy bohaterów z rozsypanych liter, przeliczały pompony
oraz walczyły z pszczołami w zdobyciu pysznego słoja z miodem.

Styczeń – Urodziny Lenki

W styczniu obchodziliśmy urodziny Lenki. W tym dniu cała grupa śpiewała uroczyste 100-lat.
Solenizantka wręczyła swoim kolegą i koleżanką drobne upominki.

Grudzień – Wigilia

20 grudnia w naszej grupie odbyła się Wigilia. W tym dniu dzieci w ramach innowacji uczyły się nakrywać do stołu. Mianowicie ich zadaniem było: składanie serwetek oraz nakrywanie sztućców i talerzy. Po przygotowaniu stołu Wigilijnego, dzieci łamały się opłatkiem oraz wzajemnie składały sobie życzenia.

Grudzień – Ozdabianie pierników

8 grudnia nasza grupa zaczęła przygotowywać się do Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego też w tym dniu ich zadaniem było ozdobić piernikowe ludziki. Pierniki upieczone zostały przez nasze niezawodne Panie Kucharki. Przy ozdabianiu było mnóstwo kolorów, zabawy, radości  i miłej świątecznej atmosfery.

Grudzień – Urodziny Hani

W grudniu obchodziliśmy urodziny Hani. W tym dniu cała grupa śpiewała uroczyste 100-lat. Solenizantka wręczyła swoim kolegą i koleżanką drobne upominki.

Grudzień –  Św. Mikołaj

5 grudnia grupę IV odwiedził bardzo długo oczekiwany gość, którym był Święty Mikołaj. Nasz gość i w tym roku o nas nie zapomniał. Wręczył dzieciom wspaniałe prezenty, i przybił z każdym piątkę. Niestety żadne z dzieci nie chciało usiąść na kolanach Mikołaja. Dlaczego ? Oto już trzeba zapytać właśnie ich J Nie mniej jednak dzieci pięknie podziękowały za prezenty i zaśpiewały Świętemu Mikołajowi świąteczną, mikołajową piosenkę.

Grudzień – Ubieranie choinki

4 grudnia każde dziecko z naszej grupy przyniosło z domu własnoręcznie wykonaną ozdobę choinkową i zawiesiło ją na naszej małej skromnej choince. Natomiast w przedszkolu wykonaliśmy  wspólnie piękny kolorowy  łańcuch. Mimo że nasza choinka nie należy do największych, ale została ozdobiona bardzo bogato   we własnoręcznie wykonane ozdoby naszych małych artystów.

Grudzień – Andrzejki

1 grudnia wszystkie grupy uczestniczyły w zabawie Andrzejkowej prowadzonej przez Szkołę Muzyczną Yamaha. Zabawę urozmaicały przepiękne stroje dzieci. Naszej zabawie nie było końca, towarzyszyły jej liczne konkurencje, zabawy i konkursy. I jak to w andrzejki bywa nie obeszło się bez przepowiedni i wróżb.

Listopad – Przegląd piosenki ludowej

24 listopada całe nasze przedszkole brało udział w przeglądzie piosenki i tańca ludowego,, Mali Budziwojanie”. W tym dniu odwiedzili nas specjalni goście, Zespół Budziwojce. Nasza grupa z tej okazji przygotowała taniec i piosenkę pod tytułem „ W moim ogródecku”. Warto wspomnieć, że oprócz piosenki ludowej nasze przedszkolaki zadbali o wspaniałe stroje ludowe.

Listopad – Wizyta Yamahy

20 listopada zgromadziliśmy się w naszej auli na spotkaniu ze Szkołą Muzyczną Yamaha. Jak zawsze przeprowadzili świetne zajęcia muzyczne i pokazały dzieciom gitary w różnym wydaniu. Panowie wybierali dzieci do zagrania na poszczególnych  rodzajach  gitar.

Listopad – Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu dzieci miały na sobie elementy stroju w kolorze niebieskim. Całe nasz piętro solidarnie wyruszyło w marsz którego celem było zaprezentowanie praw dzieci na całym świecie. Niestety w tym dniu pogoda nas nie rozpieszczała, dlatego nasz marsz nie mógł odbyć się na zewnątrz. I w związku z tym odwiedziliśmy naszych najmłodszych przedszkolaków.

Listopad – Dzień Jeża

9 listopada nasza grupa świętowała Dzień Jeża. W tym dniu dzieci ubrane były w brązowe stroje, a na głowach królowała opaska jeża. Dzień ten spędziliśmy poznając środowisko jeża, to gdzie mieszka, jak i kiedy się porusza, jak się broni i co je. Dzięki poznaniu wszystkich ciekawostek o naszym kolczastym przyjacielu, zadaniem dzieci było nakarmić jeża tym czym naprawdę się żywi. Na koniec zatańczyliśmy taniec dla Jeża. Dodatkowo aby uwiecznić ten dzień zrobiliśmy pracę plastyczną: jeża z papieru. A do domu zabraliśmy kolczatka – jeża wykonanego z połówki jabłka, słonecznika, goździków i oliwek.

Listopad – W zdrowym ciele zdrowy duch

W dniu 14 listopada w naszej grupie odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach realizowanej innowacji, Mamo tato, gotuj ze mną”.  Celem zajęć była edukacja prozdrowotna i pokazanie dzieciom, że dbanie  o zdrowie jest bardzo ważne, by dobrze się rozwijać nie chorować.

Październik – Dzień Dyni

W dniu 31 października grupa IV obchodziła Dzień Dyni. Dzień ten był pełen dyniowych konkurencji, zabaw sensorycznych i plastycznych. 

Październik – Urodziny Kuby i Miłosza

W październiku obchodziliśmy urodziny Kuby i Miłosza. W tym dniu cała grupa śpiewała uroczyste 100-lat.
Solenizanci wręczyli swoim kolegą i koleżanką drobne upominki.

Październik – Udział w akcji MEN ,, Szkoła pamięta”

W dniu 30 października wraz z grupą V i VI wyruszyliśmy z przyniesionymi przez dzieci zniczami na pobliski Cmentarz. Odnaleźliśmy zapomniane groby i to właśnie  na nich zapaliliśmy symboliczne światełko pamięci. Akcja miała na celu pokazanie młodemu pokoleniu iż pamięć o przodkach jest ważna bo oni kiedyś tutaj żyli i tworzyli to co my teraz widzimy i używamy.

Październik – Dzień Edukacji Narodowej 

13 października grupa IV przygotowała dla wszystkich pań nauczycielek i obsługi przedszkola, krótką akademię z okazji Święta Edukacji Narodowej. Dzieci złożyły życzenia w formie piosenki i wręczyły własnoręcznie wykonane medale i kwiaty.

Październik – Światowy Dzień warzyw i owoców

W dniu 20 października w naszej grupie zorganizowaliśmy i obchodziliśmy Światowy Dzień warzyw i owoców.  Dzieci poprzez udział w konkursach, zadaniach i zabawach uczyły się zasad zdrowego odżywiania, zapoznały się   z piramidą zdrowego żywienia oraz   poznały owoce egzotyczne, które nie występują w naszym kraju.

Wrzesień – Urodziny Lilii

We wrześniu obchodziliśmy urodziny Lilii. W tym dniu cała grupa śpiewała uroczyste 100-lat.
Solenizantka wręczyła swoim kolegą i koleżanką drobne upominki.

Wrzesień – Urodziny Nikoli

We wrześniu obchodziliśmy urodziny Nikoli. W tym dniu cała grupa śpiewała uroczyste 100-lat.
Solenizantka wręczyła swoim kolegą i koleżanką drobne upominki.

Wrzesień – Urodziny Kingi

We wrześniu obchodziliśmy urodziny Kingi. W tym dniu cała grupa śpiewała uroczyste 100-lat.
Solenizantka wręczyła swoim kolegą i koleżanką drobne upominki.

Wrzesień – Urodziny Stasia

We wrześniu obchodziliśmy urodziny Stasia. W tym dniu cała grupa śpiewała uroczyste 100-lat.
Solenizant wręczyła swoim kolegą i koleżanką drobne upominki.

Wrzesień – Urodziny Wojtka

We wrześniu obchodziliśmy urodziny Wojtka. W tym dniu cała grupa śpiewała uroczyste 100-lat.
Solenizant wręczył swoim kolegą i koleżanką drobne upominki.

Wrzesień – Urodziny Mai

We wrześniu obchodziliśmy urodziny Mai. W tym dniu cała grupa śpiewała uroczyste 100-lat.
Solenizantka wręczyła swoim kolegą i koleżanką drobne upominki.

Wrzesień – W co się bawi z nami wiatr?

Przez cały ostatni tydzień września w naszej grupie rozmawialiśmy o żywiołach. Jednym z nich jest wiatr, dzieci zapoznały się z pożytecznymi sposobami wykorzystania wiatru oraz dowiedziały się jakie   ten żywioł może przynieść szkody.

Wrzesień – Warsztaty fizyczno-chemiczne

28 września nasze przedszkole uczestniczyło w warsztatach fizyczno- chemicznych. W tym dniu odwiedził nas Pan z Grupy Zaelektryzowani i pokazał nam jak trudno poruszać się rowerem z kierownicą, która skręca nie w tą stronę co trzeba, wielki wybuch balona, poduszkowiec, który unosił się nad ziemią, hel i śmieszny głos po nim, a na koniec zrobił swoją własną chmurę, którą dmuchnął w swoją widownie. Jak widać na zdjęciach dzieci słuchały i oglądały pokaz w wielkim skupieniu i z uwagą.

Wrzesień – Światowy Dzień Zwierząt

6 października nasza grupa obchodziła Światowy Dzień Zwierząt. Dzieci w tym dniu poprzez quizy, zagadki i zabawy poszerzały swoją wiedzę na temat różnych gatunków zwierzęta. Poznały również ich środowisko życia, zwyczaje i ich sposób odżywiania się.

Wrzesień – Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu przenieśliśmy się do LEGOLANDU, gdzie każdy z chłopców mógł poczuć się jak król. Stworzona została specjalna ścianka gdzie uwiecznione zostały chwile z przyjaciółmi. NA koniec dziewczynki wręczyły prezenty swoim kolegom.

Wrzesień – Dzień pieczonego ziemniaka

28 września w ramach innowacji pedagogicznej pt.: „ MAMO TATO GOTUJ ZE MNĄ”, realizowanej w naszej grupie, odbyły się zajęcia edukacyjne na temat roli zdrowego odżywiania w życiu każdego dziecka. Mimo to że zdrowie żywienie jest bardzo ważne, nie mogliśmy zapomnieć także o roli ruchu w życiu każdego człowieka. Dlatego też, w naszej sali przygotowany został tor przeszkód, z wykorzystaniem, turlania, spostrzegawczości i skakania
(oczywiście w torze przeszkód znajdowały się zadania do pokonania z ziemniakiem).

Skip to content