Galeria Grupa VII

Rok szkolny 2022/2023

Luty – Światowy Dzień Kota

W czwartek, 16 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Kota. Gościem specjalnym była pani Alicja z Fundacji Felineus. Podczas spotkania pani Alicja opowiadała dzieciom o działalności fundacji oraz sposobach opieki nad kotami. Wszystkie przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały zaproszonego gościa, aktywnie uczestniczyły w zajęciach zadawając wiele pytań oraz opowiadając o swoich domowych pupilach. Za ciekawe i pouczające spotkanie bardzo dziękujemy.

Luty – Zabawa karnawałowa

Styczeń – Goście w karmniku

Grudzień – Wigilia

Święta Bożego Narodzenia to magiczny i radosny czas. W poniedziałek 19 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. W tym dniu codzienny obiad zamienił się w świąteczną uroczystość.  Dzieci wspólnie śpiewały kolędy, dzieliły się opłatkiem oraz składały sobie życzenia. Czas upłyną w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, a dzieci z radością i uśmiechem przeżywały ten wyjątkowy dzień.

Grudzień – Jasełka

Grudzień – Wizyta Świętego Mikołaja

Jak co roku w grudniu Święty Mikołaj zawitał do naszego przedszkola. Z tej okazji dzieci ubrały się w czerwone stroje i założyły mikołajowe czapki. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia pt. Doktor Dolittle, a tuż po nim Święty Mikołaj rozdawał wszystkim dzieciom prezenty i upominki. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, dzieci podziękowały i pożegnały Mikołaja, a on obiecał, że wróci do nas za rok. Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Grudzień – Ubieramy choinkę

Grudzień – Piernikowe warsztaty dla przedszkolaków

W piątek, 2 grudnia w przedszkolu zapachniało świętami. W naszej grupie odbyły się warsztaty pierniczkowe dla przedszkolaków. Przed zajęciami dzieci zadbały o czyste rączki oraz założyły białe kucharskie czapki. Przygotowane i gotowe do działania, przystąpiły do pracy. Za pomocą różnobarwnych lukrów i posypek dekorowały gotowe piernikowe elementy, z których później budowały piernikowe domki. Zabawa była doskonała, a piernikowe chatki wyszły przepięknie. Przedszkolaki wykazały się niezwykłą fantazją i wyobraźnią. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Piernikowe chatki będą piękną ozdobą świątecznego stołu.

Listopad – Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyniosły swoje ulubione misie i opowiadały o nich ciekawe historie. Podczas zajęć dzieci słuchały wierszyków i opowiadań o niedźwiadkach, wykonały pracę plastyczną oraz ułożyły portret misia na tablicy do kodowania. Dzień Pluszowego Misia dostarczył przedszkolakom wiele uśmiechu i radości.

Listopad – Andrzejki

W środę, 23 listopada odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa, ale przedszkolaków. W tym dniu duża sala przedszkolna zamieniał się w salę balową, pełną serpentyn i balonów. Dzieci w pięknych, kolorowych strojach uczestniczyły we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci. Był to wyjątkowy i pełen atrakcji dzień.

Listopad – Zajęcia z panią psycholog dotyczące emocji

W naszej grupie w listopadzie gościliśmy panią Iwonę- psycholog szkolną, która przeprowadziła dla naszych przedszkolaków zajęcia poruszające kwestie związane z emocjami. Dzieci wypowiadały się na temat dobrych i złych emocji, wymieniały się pomysłami jak sobie z nimi radzić oraz zastanawiały się wspólnie czy wszystkie emocje są nam potrzebne. 

Listopad – Spotkanie z Paniami Policjantkami

21 listopada nasze przedszkole odwiedziły Panie Policjantki z Komendy Miejskiej w Rzeszowie. Panie przybliżyły dzieciom zagadnienia dotyczące bezpiecznego poruszania się po ulicy i prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Przedszkolaki utrwaliły sobie również numery alarmowe i opowiedziały, w jakich sytuacjach należy dzwonić pod określny numer. Podczas spotkania największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego do wykonywania pracy policjantki. Każde dziecko mogło obejrzeć z bliska kajdanki, przymierzyć policyjną czapkę oraz wsiąść do radiowozu, radości nie było końca.  Przedszkolaki pięknie dziękują za poświęcony czas i cenne zajęcia edukacyjne.

Listopad – Zajęcia muzyczne YAMAHA

Listopad – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Aby zaakcentować ten dzień, dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko. Podczas zajęć i wspólnych zabaw, przedszkolaki poznały jakie mają prawa i jak ważne jest ich przestrzeganie przez dorosłych. Podsumowaniem dnia był marsz z niebieskimi balonikami i flagami, podczas którego dzieci przeszły ulicami osiedla, prezentując swoje prawa.

Listopad – Listopadowy wyjazd do Kina „Zorza”

7 listopada grupa VII. uczestniczyła w wycieczce do Kina „Zorza”. Dzieci obejrzały bajkę o tematyce ekologicznej pt.: „Jeżyk i przyjaciele”. Dzieci miały okazję zaznajomić się z tematem suszy i tego, w jaki sposób dotyka ona zwierząt. Przesłaniem bajki było to, że nawet niemniejszy może zostać wielkim bohaterem.

Październik – Jesienny spacer

Październik – Zajęcia matematyczne

Październik – Jesienne prace plastyczne

Październik  – Lekcja muzyczna z YAMAHĄ

3 października w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia muzyczne prowadzone przez Szkołę Muzyczną YAMAHA.

 Wrzesień – Dzień Chłopaka

W grupie VII. w dniu 30.09.2022r. obchodziliśmy Dzień Chłopaka, w którym to w szczególny sposób podkreśliliśmy obecność chłopców w naszej grupie poprzez udział we wspólnych zabawach. Chłopcom zostały także wręczone upominki oraz dyplomy na pamiątkę tego wydarzenia.
 

Wrzesień – Wspólne wyjścia i zabawy

To co przedszkolaki lubią najbardziej…
Kilka wspomnień z wspólnych wyjść na spacery w poszukiwaniu oznak jesieni, wypadów na boisko oraz szaleństw na nowym placu zabaw 🙂

Wspólne wyjścia i zabawy Wrzesień – Zajęcia nt. udzielania pierwszej pomocy

Dzieci z grupy VII. uczestniczyły w powitaniu Jesieni. Wspólnie przygotowaliśmy dekoracje do sali oraz opaski na głowę przedstawiające leśne W grupie VII zorganizowaliśmy zajęcia poruszające tematykę udzielania pierwszej pomocy na przykładach różnych sytuacji jakie mogą spotkać człowieka oraz ćwiczyliśmy umiejętność opatrywania ran. Przedszkolaki z zaangażowaniem zatroszczyły się o pluszowego misia niosąc mu niezbędną pomoc  🙂

Wrzesień – Powitanie Jesieni

Dzieci z grupy VII. uczestniczyły w powitaniu Jesieni. Wspólnie przygotowaliśmy dekoracje do sali oraz opaski na głowę przedstawiające leśne zwierzęta.

Wrzesień – Konkurs plastyczny

Przedszkolaki z Grupy VII wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. Marzenia Przedszkolaka.

Wrzesień – Dzień przedszkolaka

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka oraz braliśmy udział w Ogólnopolskiej Akcji pt. Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką.
Skip to content