Galeria GRUPA VI

Rok szkolny 2022/2023

Listopad – Kosmiczna matematyka

Listopad – Dzień Pluszowego Misia

25 listopada jest wyjątkowym dniem, ponieważ swoje święto obchodzi ulubieniec wszystkich dzieci – pluszowy miś. Tego dnia przedszkolaki z grupy VI przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki. Na zajęciach poznały historię, kiedy i jak powstał pluszowy miś. Największą atrakcją dla przedszkolaków było oglądnięcie krótkich fragmentów bajek z misiami, których obrazki wisiały na naszej tablicy. Następnie odbyły się różne zabawy ruchowe, taniec z misiem oraz praca plastyczna. Podsumowaniem dnia były zdjęcia te zrobione wspólnie z maskotkami i te, na których przedszkolaki mogły zamienić się w pluszowego misia.

Listopad – Andrzejki

23 listopada w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. W tym dniu wszystkie przedszkolaki były przebrane w piękne stroje. Grupa VI zaczęła ten dzień od opowieści, jak powstały ,,Andrzejki”, a następnie rozpoczęła wróżenie. Za pomocą czarodziejskich kubeczków i karteczek przepowiadaliśmy przyszłość. Podczas zabawy andrzejkowej, która była podsumowaniem tego magicznego dnia, przedszkolaki uczestniczyły w różnych zabawach i tańcach.

Listopad – Spotkanie z Paniami Policjantkami

21 listopada 2022 roku naszych przedszkolaków odwiedziły Panie Policjantki z Komendy Miejskiej w Rzeszowie.  Panie opowiadały dzieciom o bezpieczeństwie na co dzień oraz zasadach bezpiecznego przechodzenia przez drogę. Przedszkolaki utrwaliły numery alarmowe, mogły zobaczyć prawdziwe policyjne kajdanki, a także przymierzyć czapkę policjanta. Największą atrakcją był radiowóz, do którego dzieci miały okazję wsiąść. Serdecznie dziękujemy za spotkanie i ciekawe zajęcia.

Listopad – Zajęcia muzyczne YAMAHA

Listopad – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Przedszkolaki z grupy VI 20 listopada obchodziły Dzień Praw Dziecka. Dzieci dowiedziały się czym są prawa dziecka oraz wspólnie z innymi grupami odbyły niebieski marsz w kierunku szkoły. Na pamiątkę tego ważnego dla nich dnia dostały niebieskie balony.

Listopad – Święto Niepodległości

10 listopada w przedszkolu obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Przedszkolaki z grupy VI tego dnia przyszły w odświętnych strojach. Na zajęciach utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, zabytków charakterystycznych dla danych miast, ciekawych miejsc w Polsce oraz wykonały własne godło. Następnie wszystkie grupy obejrzały program artystyczny przygotowany przez grupę V. O godzinie 11:11 przyjęły postawę ,,na baczność” i odśpiewały hymn Polski.

Listopad – Wyjazd do kina

7 listopada przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do kina ,,Zorza”, gdzie obejrzały bajkę pt.: ,,Jeżyk i przyjaciele”.

Październik – Słone obrazki

W dniu 6 października przedszkolaki z grupy VI stworzyły za pomocą roztworu soli oraz czarnych kartek tajemnicze prace, które zostały odszyfrowane przez panią kolejnego dnia.

Wrzesień – Przywitanie jesieni

W ostatnim tygodniu września przywitaliśmy nową, najbardziej barwną porę roku – jesień. Dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach oraz ciekawych zajęciach dydaktycznych. Przedszkolaki tworzyły piękne, barwne prace za pomocą jesiennych liści. Piękna pogoda pozwoliła nam na spacery, gdzie dzieci mogły obserwować oznaki oraz piękno polskiej, złotej jesieni.

Wrzesień – Dzień Kropki

22 września 2022 roku w naszej grupie odbył się Dzień Kropki, który zaczęliśmy od przeczytania bajki pt. ,,Kropka”. Bajka opowiada o kropce, która zmieniła świat małej dziewczynki – uwierzyła w siebie i w swój talent. Następnie dzieci rozszyfrowały kropkowe hasło oraz tańczyły do piosenek o kropce. Na koniec przedszkolaki stworzyły za pomocą farb i patyczków swój własny kropeczkowy świat.

Wrzesień – Dzień Przedszkolaka

W dniu 21 września 2022 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W naszej grupie odbyły się m.in. zabawy sportowe i zabawy przy muzyce. Przedszkolakom w tym dniu towarzyszyła radosna atmosfera. Dzień Przedszkolaka zakończyliśmy wspólną pracą plastyczną.

Wrzesień – Powrót do przedszkola

Wspólne zabawy, nowe przyjaźnie – tak minęły pierwsze dni przedszkolakom z grupy VI.

 

 

 

Skip to content