Galeria GRUPA V

 

Rok szkolny 2022/2023

Czerwiec – Dni Osiedla Budziwój

25 czerwca uczestniczyliśmy w odchodach 600-lecia istnienia osiedla Budziwój. Przedszkolaki wystąpiły z programem artystycznym prezentując swoje talenty.

Czerwiec – Zakończenie roku szkolnego

W dniu 23 czerwca w naszej grupie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Zostały wręczone również nagrody i dyplomy za udział w przedszkolnym konkursie plastycznym 'Mój czas wolny z rodziną „.

Czerwiec – Wycieczka do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Hadlach Szklarskich

W dniu 12 czerwca odbyła się wycieczka do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Hadlach Szklarskich. Czekało na nas mnóstwo atrakcji: warsztaty pizzy, kręgielnia, ogród sensoryczny, zabawy na placu zabaw i spacer po najbliższej okolicy. Największą radość sprawiły dzieciom warsztaty, gdzie każdy przedszkolak przygotował samodzielnie swoją pizzę.

Grudzień – Świąteczne stroiki

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia postanowiliśmy przygotować stroiki. Do ich wykonania wykorzystaliśmy słoiki, choinki z sklejki, sztuczny śnieg, drewniane renifery i gwiazdki oraz bombki. Każdy  przedszkolak zrobił swój stroik, dzieci zabrały je do domu, będą ozdobą wigilijnego stołu.

Grudzień – Zabawy badawcze z wodą

W czasie eksperymentów dzieci poznały stany skupienia wody. Wiedzą również jaki wpływ ma temperatura na szybkość topnienia lodu i parowanie. Sprawdzaliśmy także czy wszystkie substancje (produkty spożywcze: mąka pszenna, mąka ziemniaczana, mąka razowa, sól, cukier, cukier puder, kasza, ryz,) rozpuszczają się w wodzie.

Grudzień – W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

Jasełka, jasełka, zielona jodełka
Światełkami błyska, a przed nią kołyska
W kołysce Jezusek właśnie się narodził
Będzie kochał ludzi, wśród nich żył i chodził.
 
W naszym przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe oraz wspólna Wigilia. Celem uroczystości było wprowadzenie wszystkich uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną oraz nabywanie śmiałości podczas występów przed szerszą publicznością. Dzieci z wielkim zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Po występie przedszkolaków odbyła się wspólna wigilia; dzielenie się opłatkiem i wzajemne składanie świątecznych życzeń.

Listopad – Dzień Pluszowego Misia

28 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem- misiem. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia przyniesionych pluszaków. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy misiowych piosenkach. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek oraz misiowe tańce. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Listopad – Wycieczka do Kina Zorza

16 listopada wybraliśmy się do Kina „Zorza”. Mieliśmy okazję obejrzeć bajkę „Jerzyk i przyjaciele” Główni bohaterowie to Mila i Mędrek- dzieciaki-zwierzaki i para najlepszych przyjaciół, zamieszkujących leśną polanę. Dzielny jeż i  przebojowa wiewiórka wyruszają w świat by uratować leśne stworzenia, którym na skutek suszy zabrakło wody. Choć będą musieli stawić czoła wielu trudnościom, udowodnią, że nawet będąc małym, można zostać wielkim bohaterem. Wyjazd do kina był dla dzieci niezwykłym przeżyciem.

Listopad – Święto niepodległości

10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Uroczystość ta miała na celu rozwijanie u dzieci poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji oraz zapoznanie z symbolami narodowymi. Wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje w barwach biało-czerwonych w postawie na baczność odśpiewały hymn państwowy o godz.11.11.Nasza grupa wystąpiła z programem artystycznym „Opowiedz mi …”, poprzez występ wszystkie przedszkolaki okazały swą miłość i szacunek do naszej Ojczyzny i symboli narodowych. Na zakończenie przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności w czasie poloneza.

Październik – Wycieczka do Albigowej 

27 października grupa V wybrała się na wycieczkę do „Sadów w Albigowej”. W czasie wycieczki świętowaliśmy Dzień Jabłka. Poznawaliśmy jabłko za pomocą zmysłów (eksperymenty z jabłkiem, wykonaniem szarlotki w słoiku, wykonanie soku jabłkowego, zabawy ruchowe oraz praca plastyczna). Mieliśmy również możliwość wyjścia do sadu.

Wrzesień – 12.10.22r. Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej w Pstrągowej

Październik – 5.10.22r. Zajęcia w Bibliotece Publicznej Filia nr 5 Budziwój

Wrzesień – Idzie Jesień Pani Jesień

Wrzesień – W świecie barw

Wrzesień – Bezpieczni na drodze

Wrzesień – Dzień Kropki 

Dnia 15 września w naszej grupie odbył się Dzień Kropki.

Skip to content