Galeria Grupa I

Rok szkolny 2022/2023

Czerwiec – DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka – to dzień, który uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W naszej grupie tego dnia również nie zabrakło atrakcji! 

Czerwiec – ZABAWY W MYSZOLANDZIE

Wizytą w Myszolandzie rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Dziecka. Wśród różnych labiryntów, tuneli, zjeżdżalni, basenu z piłeczkami czas minął bardzo szybko. Dzieci były zachwycone a uśmiech z ich twarzy nie zniknął do końca dnia! 

Maj – DZIEŃ MAMY I TATY

25 maja gościliśmy w przedszkolu naszych kochanych rodziców. Były wiersze i piosenki dla mamy i taty, którymi dzieci dziękowały rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. W towarzystwie buziaków i najlepszych życzeń pojawiły się własnoręcznie przygotowane  upominki.

Maj – CIASTOLINOWE ZABAWY

Ciastolina to sposób na wspaniałą i pełną frajdy dziecięcą zabawę. Formowanie masy w dłoniach genialnie ćwiczy zdolności manualne i motoryczne.

Maj – MAJOWO URODZINOWO

Nasi majowi solenizanci to Jurek, Gabrysia i Maja. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego!

Maj – ŁAPIEMY PROMYKI SŁOŃCA

Szukamy naturalnego źródła witaminy D.

Maj – POLSKIE TAŃCE LUDOWE I NARODOWE

8 maja uczestniczyliśmy w audycji muzycznej Szkoły YAMAHA o polskich tańcach ludowych i narodowych. Oprócz pięknych tradycyjnych strojów mogliśmy podziwiać tancerzy podczas prezentacji mazura, oberka, kujawiaka, krakowiaka i poloneza.

Maj – NASZ DOM POLSKA

Słowa kraj czy ojczyzna- to dla najmłodszych przedszkolaków pojęcia abstrakcyjne. Ich wyjaśnienie trzeba rozpocząć od tego, co dziecku bliskie i znajome- rodzina, dom, ulica, miasto. Maj dostarcza wiele okazji do kształtowania wśród dzieci tożsamości narodowej. Uświadamiamy sobie kim jesteśmy, uczymy się bycia Polakami, rozbudzamy miłość do ojczystego kraju.

Kwiecień – WIOSENNY PIKNIK

Wiosna a z nią ciepło i słońce- zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. My postanowiliśmy zjeść drugie śniadanie w plenerze 🙂

Kwiecień – JESTEM EKO

Zabawy recyklingowe to pokazanie dzieciom możliwości wykorzystania rzeczy, które w teorii nie nadają się już do użytku, ale przy odrobinie wyobraźni mogą dostarczyć różnorodnych bodźców. Wspólnie przygotowana ścieżka sensoryczna stała się torem przeszkód a co najważniejsze świetną zabawą dla przedszkolaków.

Kwiecień – DZIEŃ ZIEMI

W przeddzień Światowego Dnia Ziemi mieliśmy okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać najlepiej jak potrafimy np.: poprzez segregację śmieci a także ich recykling.
Przedszkolaki próbowały ocenić co czuje Ziemia, gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa, gdy jest niszczona. Chcemy być wrażliwi na otaczającą nas naturę.

Kwiecień – WIOSENNE ZABAWY

Nasze pierwsze wiosenne zabawy na przedszkolnym placu zabaw.

Kwiecień – WARSZTATY ŚWIEC ŻELOWYCH

3 kwietnia odbyły się w naszej grupie warsztaty świecowe. Dzieci dowiedziały się jak własnoręcznie wykonać świece żelowe.
Kreowały mozaiki z barwionego kwarcu, tworzyły kompozycje z przeróżnych muszelek, suszonych owoców i kwiatów. Wybierały kolor i zapach parafinowego żelu, tworząc niepowtarzalne połączenie. Warsztaty rozbudziły w każdym z nas duszę artysty.

Marzec – LEPIMY W GLINIE

Ugniatanie, wałkowanie, formowanie i malowanie to doskonałe wsparcie rozwoju małej motoryki dziecięcych dłoni. To również cenne doświadczenie sensoryczne, które znakomicie stymuluje układ nerwowy. Przedszkolaki poznały trzy najbardziej popularne metody formowania gliny: formowanie z kuli, wałeczkowanie oraz tworzenie z plastra. Efekt końcowy czyli  kubeczki -prezentowały się wspaniale.

Marzec – MALUJEMY WIOSNĘ

W grupie siła- malujemy nasz pierwszy obraz słuchając „Wiosny” A. Vivaldiego. Dzieci zastanawiały się jakie barwy ma wiosna, jakie kolory są ciepłe, jakie zimne? Kreatywność przedszkolaków nie ma granic!

Marzec – WIOSENNE SIANIE I SADZENIE

Wiosna w przedszkolu zawitała na dobre, zaczął się sezon siania rzeżuchy, sadzenia cebuli i pietruszki. To doskonała pora, by rozbudzić zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie.

Marzec – DZIEŃ KOBIET

8 marca to ważny dzień dla wszystkich kobiet- tych dużych i tych małych również. Chłopcy złożyli życzenia, zaśpiewali 100 lat. Były upominki, zdjęcia, uśmiechy.

Marzec – W PARKU JURAJSKIM

Podczas tygodnia „W świecie dinozaurów” dzieci szukały odpowiedzi na pytania: kiedy żyły dinozaury, jak wyglądał ich świat? Jak się nazywały, czym się odżywiały? Dlaczego wyginęły? Największą atrakcją było stworzenie Parku Jurajskiego i oczywiście zabawy z figurkami dinozaurów.

Luty – POSZUKIWACZE SKARBÓW

Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem zostały dzisiaj poszukiwaczami skarbów. Po odkryciu wszystkich, nasza sala zmieniła się w plac zabaw z piaskownicą na środku. Zabawy z piaskiem nigdy się nie nudzą!

Luty – TŁUSTY CZWATEK

Głównym bohaterem tego dnia był pączek. Przedszkolaki poznały tradycję i obrzędy związane z Tłustym czwartkiem- słodkim dniem w roku. Oczywiście nie zabrakło  degustacji przepysznych pączków.

Luty – DZIEŃ KOTA

16 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu Panią z Fundacji dla bezdomnych zwierząt „FELINEUS”. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o kotach np.: co lubią a czego nie, jak właściwie odczytywać ich emocje i nastroje na podstawie mowy ciała.

Luty – BAL KARNAWAŁOWY

Nasz pierwszy przedszkolny bal karnawałowy, wyczekiwany od dawna. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek.
Wszyscy wspólnie wspaniale się bawiliśmy.
 

Styczeń – Światowy Dzień Pizzy

Grudzień – Wigilia

Grudzień – Oglądamy Jasełka

Grudzień – Wizyta Św. Mikołaja

Grudzień – Przedstawienie „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”

Grudzień – Świąteczne przygotowania

Listopad – Dzień Pluszowego Misia

Listopad – Zabawy rytmiczne

Listopad – Andrzejki

Listopad – Wizyta pań Policjantek

Listopad – Niebieski Marsz

Listopad – Pasowanie na przedszkolaka

Listopad – Dzień Postaci z Bajek

Październik – Kolorowe listki

Październik – Kiedy pada deszcz

Październik – Na placu zabaw

Październik – Grzybobranie

Październik – Audycja muzyczna ze szkołą YAMAHA

Wrzesień – Jesienne drzewa

Wrzesień – Jesień w sadzie i ogrodzie

Wrzesień – Pilnie się uczymy

Wrzesień – 20 września Dzień Przedszkolaka

Wrzesień – Idziemy na spacer

Wrzesień – Witamy w przedszkolu

 

 

Skip to content