Finał konkursu szkolnego
Podczas ostatniej uroczystości w kalendarzowym roku 2023 odbyło się rozdanie nagród w Konkursie Szkolnym pod hasłem „600 LAT OSIEDLA BUDZIWÓJ – MOJA MAŁA OJCZYZNA WCZORAJ I DZIŚ”
W tym roku szkolnym szczególną uwagę kierujemy na obchody 600. rocznicy powstania Budziwoja, czyli naszego osiedla, należącego aktualnie do miasta Rzeszów.
Historia miejsca, w którym żyjemy, uczymy się, pracujemy jest bogata i warta szczególnego uczczenia.
Konkurs plastyczny miał na celu uświadomić uczniom jak w pięknym i historycznie ciekawym miejscu żyjemy. Celem było stworzenie ilustracji z osiedla – aktualnych bądź też z przeszłości Budziwoja. Mogły to być prace plastyczne, ukazujące osiedlowe ogródki, skupiska drzew, potoki, budynki, malownicze ulice, kapliczki, pomniki.
Na korytarzach szkolnych można było podziwiać przez miesiąc wystawę złożoną z dwóch kategorii wiekowych, licząca 80 prac wybranych z wszystkich klas.
Protokół
Szkolnego Konkursu Plastycznego
Organizowanego w Szkole Podstawowej Nr 15 w Rzeszowie
„600 lat Osiedla Budziwój – moja mała ojczyzna wczoraj i dziś”
Komisja nauczycieli w składzie: mgr Monika Czopik
mgr Renata Kędzierska
mgr Izabela Liskowicz
Wnioski:
W konkursie wzięły udział wszystkie klasy IV- VII. Prace plastyczne w technikach rysunkowych i malarskich tworzone były podczas zajęć plastycznych na lekcjach. Wystawa przedstawia wysoki poziom rysunkowy uczniów. Widać wielkie zaangażowanie w tworzenie większości prac. Dobór motywu z widokiem z Osiedla Budziwój jest wyraźnie rozpoznawalny, widać dbałość o szczegóły. Komisja konkursowa kierowała się podczas wyboru prac nagrodzonych i wyróżnionych nie tylko dokładnym przedstawieniem jego fragmentu lub obiektu, ale szczególnie wyrazem artystycznym, dzięki któremu nasze osiedle jest takie wyjątkowe. Klimat i przekaz autora pracy miał duże znaczenie. Zadanie wyłonienia prac do nagród było niezwykle trudne.
Ustalono werdykt:
W kategorii klas IV i V
Nagrody równorzędne: Igor Szala, Zofia Wiśniowska, Zofia Maciołek
Wyróżnienia: Dawid Paterek, Gabriela Dejnaka, Maja Lasek, Sebastian Kotula
W kategorii klas VI i VII:
Nagrody równorzędne: Aleksandra Gazda, Emila Wisz, Ilona Kowtun
Wyróżnienia: Julia Lubera, Martyna Kuc, Wiktoria Piekiełek, Amelia Michalska
WSZYSTKIM GRATULUJEMY!