Galeria Grupa II

 

 

Rok szkolny 2022/2023

Marzec – Giga Laurka dla Strażników Lasów

Grupa II, wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji Laurka dla Strażników Lasów aby uczcić pracę strażaków oraz leśników bo to właśnie oni dbają o to, żeby w lasach było bezpiecznie.

Marzec – Siejemy wielkanocny owies

Owies w doniczce to nieodłączny element dekoracji wielkanocnego stołu. Ponieważ święta już tuż tuż, dzieci zabrały się do pracy.

Marzec – Dzień Wody

22 marca obchodzimy Dzień Wody. Dzieci dowiedziały się, dlaczego należy oszczędzać wodę oraz jakie ma ona właściwości. Ponadto wykonaliśmy kilka małych doświadczeń z udziałem wody.

Marzec – Urodziny Wandy

4 Urodzinki Wandy. Życzymy Wszystkiego Najlepszego.

Marzec – Urodziny Oli

Ola ukończyła 4 latka. Wszystkiego Najlepszego.

Marzec – Wiosenny kącik przyrodniczy

Dzieci z grupy II przygotowały wiosenny kącik przyrodniczy. Teraz codziennie dbamy o nasze roślinki   i prowadzimy liczne obserwacje. Dzięki tym obserwacjom dzieci mogą   cieszyć się każdą dostrzeżoną zmianą.

Marzec – Ptaki

Poznajemy ptaki powracające na wiosnę.

Marzec – Zabawy na świeżym powietrzu

Grupa II, korzysta z ładnej pogody i „łapie” pierwsze promienie wiosennego słońca w ogrodzie przedszkolnym.

Marzec – Dzień Kobiet

Dzień Kobiet, to wyjątkowy dzień dla wszystkich Kobiet-zarówno małych jak i dużych. Już od samego rana, towarzyszył nam radosny nastrój. Chłopcy przygotowali dla dziewczynek małe upominki oraz własnoręczne korony. Tradycyjnie odśpiewali głośne sto lat.

Marzec – Urodziny Kubusia

W marcu, obchodziliśmy 4 urodzinki Kubusia. Były życzenia oraz pięknie zaśpiewane sto lat.

Luty – Dzień Dinozaura

26 lutego, przypada nietypowe święto-Dzień Dinozaura. W związku z tym, grupa II, przygotowała pracę przedstawiającą Świat Dinozaurów.

Luty – Bal karnawałowy

W imprezowym nastroju obchodziliśmy Bal Karnawałowy. Na przyjęciu pojawiły się księżniczki, super bohaterowie, strażacy, policjanci, zwierzątka oraz wiele innych postaci. Imprezę prowadziła Szkoła Muzyczna Yamaha. Były tańce i przeróżne muzyczne zabawy. Dzieci z uśmiechami na ustach wróciły do swoich sal.

Styczeń – Urodziny Grzesia

Nowy Rok rozpoczęliśmy od urodzin Grzesia. Życzymy dużo zdrówka i uśmiechu na każdy dzień.

Grudzień – Ubieramy choinkę 

Grudzień to czas świątecznych przygotowań dlatego cała grupa zaangażowana była w ubieranie małej choinki w naszej sali. Było to naszym zadaniem zgodnie z kalendarzem adwentowym, który realizujemy każdego dnia do Świąt Bożego Narodzenia.

Grudzień – Aniołki

Dzieci wykonały piękne aniołki, które przekazaliśmy na kiermasz świąteczny.

Grudzień – Wigilia

W poniedziałek 19 grudnia, w naszym przedszkolu odbyła się Wigilia oraz Jasełka przygotowane przez starszą grupę. Jest to długo wyczekiwany czas dla wielu z nas. Zgodnie z tradycją, w murach naszego przedszkola cały dzień wybrzmiewały kolędy. Dzieci mogły przy wspólnym stole, spożywać tradycyjne potrawy oraz podzielić się opłatkiem.

Grudzień – Urodziny Miłoszka

W grudniu Miłoszek świętował swoje urodzinki z koleżankami i kolegami z grupy. Były życzenia i pięknie odśpiewane 100 lat.

Grudzień – Długo wyczekiwana… Wizyta Mikołaja

Dnia 7 grudnia, nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Dzieci przywitały go z uśmiechem i radością. Oprócz prezentów dla każdego grzecznego dziecka, Mikołaj obdarzył także prezentami… naszą salę.

Grudzień – Mobilny Teatr

Dnia 7 grudnia, odwiedził nas mobilny teatr. Dzieci obejrzały spektakl „Dr Dolittle”.

Grudzień – Urodzinki Emilki

W grudniu świętowaliśmy urodziny Emilki. Z tej okazji, dzieci wykonały laurkę dla Emilki oraz odśpiewały 100 lat.

Grudzień – Barbórka czyli Dzień Górników

Dnia 5 grudnia, Grupa II obchodziła Dzień Górnika. Przedszkolacy poznali pracę górnika oraz dowiedziały się, jak wygląda mundur roboczy i galowy górnika. Na koniec, wykonały pracę plastyczną z użyciem węgla.

Grudzień – Ozdoby choinkowe

W grudniu, grupa II przygotowała piękne ozdoby choinkowe na Kiermasz Świąteczny.

Grudzień – Mikołajkowe zabawy

Grudzień – Listy do Mikołaja

Przed wizytą Świętego Mikołaja dzieci wykonały własnoręcznie listy do tego bardzo oczekiwanego przez nich gościa.

Listopad – Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel maluchów i najmilsza przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Dzieci uczciły to święto śpiewem i różnymi zabawami związanymi właśnie z tym bohaterem. Tego dnia przedszkolaki z grupy 2 przyniosły z domu własne ulubione misie. Była gimnastyka z misiami, dzieci poznały piosenkę w języku angielskim ,,My teddy bear”, poznały historię Misia Miecia oraz wykonywały różne ćwiczenia związane z misiowym tematem.

Listopad – Andrzejki

W naszym przedszkolu podtrzymujemy tradycje związana z Andrzejkami. Całe wydarzenie odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy, brały udział w zabawie andrzejkowej.

Listopad – Spotkanie z policjantem

Przedszkolaki z naszego przedszkola gościły u siebie policjantów, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżyli dzieciom specyfikę pracy policjanta.

Listopad – „Niebieski Marsz”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, nasze przedszkole dołączyło do Podkarpackiego Niebieskiego Marszu.

Dzieci maszerowały z niebieskimi balonami w okolicach przedszkola.

Listopad – Gimnastyka

Listopad – Audycja muzyczna ze szkołą YAMAHA

Listopad – Poznajemy legendy 

W listopadzie, nasza grupa poznała kilka polskich legend charakterystycznych dla danego regionu. Wykonaliśmy pracę plastyczną przedstawiająca Smoka Wawelskiego.

Listopad – Obchody Święta 11 listopada

10 listopada, z okazji Święta Odzyskania Niepodległości mieliśmy przyjemność obejrzeć występ grupy V a w murach naszego przedszkola zabrzmiał Hymn Mazurka Dąbrowskiego.

Listopad – Dzień postaci z bajek

5 listopada obchodzimy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji przebraliśmy się za swoje ulubione postacie i rozpoczęliśmy zabawę. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Tego dnia  zorganizowaliśmy zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy muzyczno- ruchowe, poszukiwania krasnali ukrytych w sali przedszkolnej oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje przebrania w foto budce oraz zrobić sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Na koniec wspólnie, jak w kinie obejrzeliśmy popularną bajkę. To był dzień pełen wrażeń!

Październik – Warsztaty plastyczno-techniczne – Jesienne sowy.

W październiku mieliśmy okazję wykorzystać zebrane dary jesieni do wykonania ciekawej pracy, pt. ,,Jesienne sowy”. Duży słoik napełnialiśmy wybranymi darami, następnie przyklejaliśmy elementy sowy w odpowiednich miejscach. Praca dostarczyła nam wiele radości.

Październik – Ścieżka sensoryczna

Nasze przedszkolaki bardzo lubią jesień. Dlatego przygotowaliśmy ścieżkę sensoryczną, do wykonania której wykorzystaliśmy wszystkie zgromadzone w sali dary jesieni – kasztany, liście, żołędzie, szyszki, orzechy. Taka ścieżka sensoryczna ma bardzo duże znaczenie dla dziecięcych stópek – usprawnia motorykę dużą, rozwija wrażenia dotykowe, poprawia równowagę i koordynację ruchową i przede wszystkim stymuluje receptory. Ścieżka sensoryczna pozwala rozwijać wyobraźnię dotykową, która jest niezbędna do prawidłowego poznawania świata przez dziecko. Spacer po wyznaczonej trasie sprawił nam mnóstwo radości.

Październik – Audycja muzyczna ze szkołą YAMAHA

W dniu 3 października, nasze przedszkole odwiedziła szkoła muzyczna Yamaha. Dzieci mogły posłuchać a także spróbować wydobyć dźwięki z Kontrabasu.

Październik – Urodziny Klary

W październiku świętowaliśmy urodziny Klary. Zrobiliśmy jej wspólną laurkę z życzeniami oraz odśpiewaliśmy jej gromkie ,,100 lat”. Klara rozdała nam pyszne słodkości, a na koniec bawiliśmy się wspólnie by uczcić ten wyjątkowy dzień.

Październik – Dary jesieni

Wraz z rodzicami zgromadziliśmy wspaniałe dary jesieni, które potem wspólnie oglądaliśmy oraz przystroiliśmy nimi nasz kącik jesienny.

Wrzesień – Dzień chłopaka

 30 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka. Nasi chłopcy tego dnia mieli pierwszeństwo we wszystkich czynnościach, zrobili dla siebie piękne krawaty, dziewczynki zrobiły takie same dla swoich tatusiów. Zabawom nie było końca, a chłopcy dostali drobne upominki w postaci lizaków.

Wrzesień – Oznaki jesieni

Wraz z rozpoczęciem kalendarzowej jesieni rozmawialiśmy o oznakach tej pory roku oraz o darach jakie nam daje. Wykonaliśmy również piękne jesienne drzewo na zajęciach plastycznych.

Wrzesień – Dzień Jabłka

W dniu 28 września grupa II świętowała Dzień Jabłka. Wspólnie śpiewaliśmy i tańczyliśmy do piosenki „Czerwone Jabłuszko”, poznaliśmy różne rodzaje jabłek a na końcu wykonaliśmy pracę plastyczną.

Wrzesień – Dzień przedszkolaka

Dzień przedszkolaka. 20 września  świętowalismy Dzień Przedszkolaka. Rozwiązywaliśmy zagadki ukryte w różnych zakamarkach naszej sali, na końcu zadania czekała na nas Odznaka Superprzedszkolaka. W nagrodę za uczestnictwo zorganizowaliśmy zabawę z kolorowym tunelem.

Wrzesień – Poznajemy numery

Uczymy się ważnych numerów. Poznajemy zawody, do których możemy kierować się w przypadku zagrożenia.

 

Skip to content